Almanya’nın sapkın ‘kadın imamı’ Türkiye’yi hedef aldı! “Bizi engelliyorlar”

İslam düşmanı İngiliz yayın organı BBC, fitne çıkarmak için kendisini ‘kadın imam’ olarak tanıtan sapkın Seyran Ateş’i parlatmaya devam ediyor.Almanya’nın başkenti Berlin’deki bir camide imamlık yaptığını iddia ederek kendi sapkın fikirlerini yaymaya çalışan Türkiye doğumlu Seyran Ateş, Türkiye’yi ve Türk imamları hedef alarak yurt dışından gelen fonların Avrupa’daki camilerde “radikal İslam’ı beslediği”ni iddia etti.Türkiye sapkın fikirlerini engelliyor..Avrupa ülkelerine yabancı fonların,

Yasaklanması çağrısı yapan sapkın kadın Ateş, itiraf gibi açıklamada bulunarak Türkiye’den gelen fonların kendi sapkın fikirlerini engellediği itifrafında bulundu. Ateş, “Bu fonlar daha özgür ve hoşgörülü bir İslam’ın ortaya çıkmasını engelliyor.” dedi.

‘Avrupa ile uyumlu İslam oluşturma’ itirafında bulunan Ateş, camilerin Türkiye’den alınması için imada bulunarak, “Kurda kuzu emanet etmezsiniz. Biz yabancı ülkelerin camilerimizi idare etmesine izin veriyoruz. Bu şartlar altında nasıl Avrupa ile uyumlu bir İslam anlayışı oluşturabiliriz?” ifadesiyle asıl amacını ortaya koydu.

Türkiye’nin desteği battı,Yaklaşık 6 milyon Türkün yaşadığı Almanya’da, 900 caminin giderleri doğrudan Türkiye tarafından karşılanmasına da dikkat çekildiği haberde, Ateş’in şu ifadeleri yer aldı:

“İmamlar buraya Türkiye’den gönderiliyor. Hepsi Türk devletinin çalışanları. Bizim buradaki, Avrupa’daki ihtiyaçlarımızla nasıl bir bağ kurabilirler?”Eşcinsel sapkınları da destekliyor,Nereden desteklendiği henüz bilinmeyen bir fon ile çalıştırdığı camide kadın-erkek namaz kıldıran Ateş, “Demokrasiye, cinsiyet eşitliğine ve LGBT haklarına karşı bir İslam’ı öne çıkarıyorlar. Şeriat toplumu sunuyorlar. Arap, Afgan, Pakistan camileri de var, hepsinde kendi dilleri konuşuluyor. Neden Alman bir camimiz olmasın?” açıklamasıyla asıl amacını özetliyor.

Tehdit bahanesiyle Alman korumasında,İstanbul’da doğan ve 6 yaşındayken Almanya’ya taşınan Ateş’i tehdit edildiği bahanesiyle Almanya’nın özel tahsis ettiği polisler tarafından korunması dikkat çekiyor.

İngiliz BBC sapkınları öve öve bitiremedi,Sapkın camiyi öven İngiliz BBC’nin haberinde, “Camide kadınlar ve erkeklerin yan yana namaz kıldığı, kadınların duaları yönetebildiği ve burkanın yasak olduğu, bir buçuk yıldır bu kurallara uyulduğu” ifadeleriyle sapkınlar parlatılmaya çalışıldı.

Yeniakit

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir