Her Yerde Simgesini Görebileceğiniz Gizli Tarikat Sion Tarikatı..

Sion tarikatı adını Dan Brown’un Da Vinci’nin şifresinde duyduğumuz, binlerce yıllık tarihi olduğu iddia edilen gizli bir tarikattır.Varlığı hala sır, gerçekliği konusunda çelişkiler bulunan, gizli dini ve politik bir örgüt olan Sion tarikatı, iddiaya göre devam eden Hazreti İsa’nın soyunu ve büyük sırrını korumaktadır.Sion tarikatı gizli bir örgüttür ve iddiaya göre Hıristiyanlara göre Hz. İsa’nın soyu devam etmemiştir ve hiç evlenmemiştir.Ancak iddaa odur ki Hazreti İsa, Magdalalı Meryem ile evliydi,

Ve bu birlikteliğinden Magdalalı Meryem, hamile kalmıştı. Ardından Fransa’ya kaçan Magdalalı Meryem, burada bir kız çocuğu dünyaya getirdi ve bu çocuktan haberdar olan Roma kilisesi, Hıristiyanlığın temel öğretilerine ters düşeceği korkusuyla bu soyun bitirilmesi kararına vardı. Ancak nesil devam etti ve 15. yüzyıla kadar oldukça büyüyen bir soy oluştu. Ardından Roma kilisesi bu aile ve soyunu bitirmek için saldırılar düzenledi. İşin sonunda aile nerdeyse bitmek üzereyken Godefroi de Bouillon ismi ortaya çıkarak Sion tarikatını kurdu ve yeraltına çekildiler.

Bu gizli Sion tarikatı Hazreti İsa’nın büyük sırrını Vatikan’a karşı korumak ve Hazreti İsa’nın devam eden soyunu devamının sağlanması ile mükellef bir gizli tarikat oldu. Başkanları ve üyeleri arasında Leonardo da Vinci, Victor Hugo, İsacc Newton gibi pek çok bilim adamının ve ileri gelen devlet insanlarının bulunduğu iddia edilmektedir.

Buna göre Leonardo da Vinci, pek çok Sion tarikatı üyesi, yazdığı eserlerde ve yaptığı sanatta bu tarikatın ve Hazreti İsa’nın sırrının ipuçlarını eserlerinin içine gizlemişlerdir ve bu eserlerin ipuçlarının takibi ve de şifresi halen çok tartışılan bir komplo teorisidir.1956’da Fransız bir kraliyet mensubu, tahtın kendisinde olduğunu iddia ederek mason locasının içinde Sion tarikatını resmi adla kurmuş ancak sonra feshederek iddiaları yalanlamıştır.

 

Sion tarikatının büyük bir gizlilikle Hazreti İsa’nın soyunu devam ettirdiği ve günün birinde Hazreti İsa’nın büyük sırrını ortaya çıkaracaklarını, bu örgütün devamını sağlamak için pek çok politik bağlantısının olduğu iddia edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir