Nazilerin Akıl Almaz İnsan Deneyleri…

II. Dünya Savaşı’ndan önce ve sırasında Hitler’in Nazi rejimi, toplama kamplarına aldıkları Yahudiler ve Çingeneler üzerinde insanlık tarihine kara leke olarak geçecek pek çok insanlık dışı deneyler yaptılar.Bu deneylerde başı Josef Mengele çekiyordu. Pek çok acımasız deneyde çoğu insan kötü bir şekilde öldü.
Basınç Deneyleri ..Sigmund Racher öncülüğünde gerçekleşen deneylerde Hava Kuvvetleri için tehlike anında pilotların atlayabilmesi için yüksek irtifa deneyleri yapılmıştır.

Basınç odalarında insanlar denenmiş, 200 insandan 80’i deney anında ölmüş, deneylerini ardından geri kalanı da hayata gözlerini yummuştur. Bu alanda gerçekleştirilen bir başka deneyde Kuzey buz denizine düşen Alman pilotlarının soğuk suda ne kadar dayanacağını hesaplamak için hipotermiye karşı dondurma deneyleri yapılmış, bu kapsamda pek çok denek hayatını kaybetmiştir. Yine Çingeneler üzerinde tuzlu suyun etkilerini ölçmek için kana tuzlu su enjekte etme gibi akıl almaz deneyler sürdürülmüştür.

Diğer bir kategori ise gazlı kangren ölümleri üzerine Alman ordusunun güçlendirmek için Hardal gazı dahil pek çok gaz deneklerde denenmiş, etkileri ölçülmüştür. Ayrıca deneklerin akciğerlerine tüberküloz mikrobu enjekte edilmiş, hastalığın gidişatı bölümler takip edinmiştir.Mengele Uygulamaları,Dr. Mengele ise ırksal anlamda saf arı ırk yaratmak için çoklu doğumlar ve ikizler üzerinde deneyler yapmış, pek çok kişiye ve özellikle ikizlere akıl almaz yöntemler uygulanmıştır, bir ikize zarar verip diğerinin ne tepki vereceği gibi. Ayrıca mavi gözlü sarı saçta saf Alman ırkı çalışmaları neticesinde insanlara çeşitli sıvılar enjekte ederek renkleri değiştirmeye çalışmış, özelliklere gözlere mavi boya enjekte etmesi üzerine pek çok denek ve küçük çocuklar kör olmuştur.

Mengele ayrıca Yahudilerin gerçekten aşağılık ırk olduğunu kanıtlamak için kısırlaştırma deneyleri uygulamış, bu anlamda vahşet içeren ve sıkıntı veren cinayetleri bilim adına işlemişlerdir.
Bunlar korkunç deneylerden sadece bazılarıdır.

T4 Uygulaması,İnsanın kanını donduran ve bunu yapanların aslında bir insan olmadığını gösterek en iğrenç Nazi uygulamalarından biri de T4 uygulamasıdır. Bilindiği üzere Hitler ve Naziler Spartalılardan tutun, evrim teorisine kadar pek çok tarihsel uygulama ve aşırılığı benimsemiş, belirli bir plan uygulandığı taktırde sağlıklı, zeki, fazla hastalanmayan ve güçlü bireyler yetiştireceğine inanmıştır. Spartalılar doğan çocuklarda herhangi bir fiziksel bozukluk olduğunda iyi asker olamayacağını düşündüklerinden vahşice yeni doğmuş bebekleri öldürüyordu. Evrim teorisinin güçlü özellikler bir üst nesle aktarılır teorisi de bunu benimseyen Nazi ideolojine iğrenç bir ilham kaynağı olmuştur. Naziler doğuştan engelli çocukların toplumdan temizlendiği takdirde bir sonraki nesillerin kusurlu doğmayacağı gibi sapkın bir inanca sahipti. Adına T4 uygulaması verilen bu iğrenç uygulamada doğuştan engelli Alman çocukları Down sendromlu, sağır yada kör olan çocuklar sistematik bir şekilde Naziler tarafından toplama kamplarına alınarak zehirli iğneler ile uyutuluyordu. Engelli Alman çocuklarının ötenazi uygulanması olan T4 uygulaması, insanlık tarihinin en büyük kara lekelerinden biridir.

T4 operasyonunun adı 1939 yılında yaşanan bir olaydan gelmektedir. 1939 yılında Gerhard Krestchmar isimli bir çocuk doğuştan engellidir. Ailesi Nazi yönetimine başvurarak kendi çocuklarının öldürülmesini talep eder. Hitler yönetimi onay verir ve talihsiz çocuğa ötenazi uygulaması Tiergartenstraße 4 isimli evde gerçekleştiği için T4 operasyonuna dönüşecek ismi alır. Naziler bunu sevmiş! ve toplu bir operasyona dönüştürmüştür. 1939 yılında Nazi yönetimi hastahane personeline yeni doğmuş ve bu bebekler ailelerinin teşviki ile daha iyi bakılıp iyileştirilebilecekleri şeklinde kandırılarak ailelerinden alınır ve gaz odalarında öldürmelere başlanır.

 

Bu Program dahilinde daha sonradan hastahane personellerine adli suçlama olmaması ve sorumluluklarının bulunmaması için gizli belgeler imzalatılmıştı. Başladıktan sonra T 4 Programı 17 yaşına kadar bireyleri kapsayacak şekilde genişletilmiş ve T4 operasyonu ile 200 bin civarında kişinin öldürüldüğü, cesetlerinin yakıldığı tahmin edilmektedir. Hitler programı 1941 yılında kamuoyunda duyulmasının ardından durdursa da gizli bir şekilde devam ettiği ve Almanya dışında da uygulandığı bilinmektedir.

Savaş sonrası pek çok Nazi hekimi yakalanmış ve bu vahşi olaylar tanıklar ve bu olaylara maruz kalanlar neticesinde ortaya çıkmıştır. Bilim adına yapıldığı iddia edilen bu acımasız deneylerde binlerce kişi vahşice ölmüştür. Ancak Nazi doktorlarının elinde anatomi ile ilgili paha biçilmez bilgiler bulunmaktaydı. Bu sayede 2. Dünya Savaşı sonrasında bu bilgiler ile ters bir mantık da olsa binlerce kişinin ölümü, milyonlarca kişinin kurtulmasını sağlamıştır denmektedir. Nedeni Tıp, İkinci Dünya Savaşı sonrasında 150 yıl ileri gitmiştir. Beynin nasıl çalıştığından tutun, insan vücudu limitleri tespit edilmiş, genetik ve Tıp inanılmaz ilerlemiştir. Savaşın ardından Nazilerin ve Japonların yaptığı çalışmalar, Ruslar ve Amerikalılar tarafından adeta bir hazine gibi yağmalanmış, Nazi ve Japon bilim adamları savaş suçuyla yargılanmayıp bu ülkelerde laboratuvarlarda çalışmaya başlayarak kazanan ülkeler bu bilgileri geliştirmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir