Metin Külünk’ten AK Parti’ye uyarı..

AK Parti’nin belediye başkan adaylarıyla ilgili uyarılarda bulunan Metin Külünk, “Sokak kendisiyle inatlaşılmasından hoşlanmaz. Millette karşılığı olmayan isimler aday yapıldı. Partimiz 31 Mart’ta hayal kırıklığı yaşayabilir” açıklamasında bulundu.Gazete Damga’nın haberine göre AK Partili Külünk, “Siyasette en önemli unsur; liyakat, ehliyet ve adalettir” dedi ve partisinin belediye başkan adaylarını “Millette karşılığı olmayan isimler aday yapıldı” sözleriyle eleştirdi.

Külünk, partisinin 31 Mart’taki yerel seçimlerde hayal kırıklığı yaşayabileceğini söyledi.

“Halk işine baksın, onlar ne anlar” diyenler var

Siyasette esas olanın toplumun beklentileri olduğunu anlatan Külünk, halkla bütünleşme sağlanamadığı takdirde siyasette başarının gelmeyeceğini vurguladı. Külünk, AK Parti içerisindeki bazı çevrelerin “Halk teşkilattan ne anlar” diye konuştuğunu ileri sürerek, şöyle devam etti:

Metin Külünk'ten AK Parti'ye uyarı: Millette karşılığı olmayan isimler aday yapıldı, hayal kırıklığı yaşayabiliriz

“Halk parti teşkilatlarına karışamaz gibi bir düşünce var. Teşkilat ise bunun tam zıttı. Yürütme ile sokak arasındaki en güçlü bağdır. Eğer yürütmenin güçlü olmasını istersen teşkilat sokakla bütünleşmelidir. ‘Halk işine baksın teşkilata ne karışır. Onlar ne anlar’ cümlesini ben maalesef duydum. Bu cümlenin esas olduğu bir yerde halkın iradesini iktidara taşıma gücü kaybolur.”

‘Biz sokaktan geliyoruz’

AK Parti’nin sokaktan geldiğini söyleyen Külünk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim geldiğimiz siyaset biçimi, sayın cumhurbaşkanımızla 44 yıllık bir hukukumuz olarak ifade ediyorum; biz sokaktan geliyoruz, mahalleden geliyoruz, domates-peynir-ekmekten geliyoruz. Arabasızlıktan geliyoruz. Gerekirse kilometrelerce yolu aşkla yürümekten geliyoruz. Böyle bir siyaset kültüründen gelen bireylerin bulunduğu makam ne olursa olsun sokağın beklentilerini seslendirmelidir. Bu dolayısıyla bu benim inandığım bir şeydir ve o yüzden haykırıyorum.”

‘Aday olmayı düşünmedim’

Neden tekrar milletvekili olmadığı yönündeki soruyu da cevaplayan Külünk, kendisinin aday olmak istemediğini belirtti. Külünk, “Açık söyleyeyim ben 2018’deki manzarayı görünce aday olmayacağım dedim. Ve 24 Haziran seçimlerinden önce de ben adaylık başvurusu yapmayı düşünmedim” dedi.

‘Sokak inatlaşmaktan hoşlanmaz’

31 Mart için AK Parti’yi uyaran Külünk, “Sokak kendisiyle inatlaşılmasından hoşlanmaz. Ben bunu bilir bunu söylerim” diye konuştu.

(YeniAkit)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir