İslam firavunları”teşkilatının sırları”Başkent’in üstündeki 8 köşeli haç..

Türkiye’de siyaset , medya ve eğitim alanında elde ettiği güç ile yönetimde söz sahibi olmak isteyen ve ERGENEKON davasının önemli sanıkları arasında yer alan Mehmet HABERAL’ın mason kimliğinin perde arkasında şaşırtıcı bilgiler ortaya çıkıyor. Türkiye gibi halkının büyük çoğunluğu İslam inancına gönülden bağlı bir ülkenin yönetiminde söz sahibi olmak isteyen Mehmet HABERAL’ın masonluk geçmişinde yer alan bilgiler küresel mason gücün İslam dünyasının en önemli,

 

 

merkezleri olan Mısır, Suudi Arabistan ve Türkiye’yi kontrol etme projesinin de bir parçası olarak da görülebilir.Tarihçi Yurtseverin “HABERAL ve MASONLUK DOSYASI,Muhteşem Yalanlar kitabından Muhteşem Yalanlar kitabının kapağı.

BELGELER MUHTEŞEM YALANLAR KİTABINDA YAYINLANDI Mehmet Haberal’ın Mason kimliğinin tarihi perde arkası belgeleri Muhteşem Yalanlar kitabının da ana konusu oldu. 1870’li yılların başlarında ABD’nin Newyork şehrinde kurulan ve kısa adı Mekke Tapınakçıları ( Mekke Shriners) olan Mason kuruluşu “A.A.O.N.M.S”gizemli şifresi doğrultusunda çalışmalarına başladı. Adı geçen şifrenin İngilizce kelimelerinin ilk harfleridir ve Türkçe açılımı ise “ Eski Arabistan Düzeni Tapınakçılarının Soylu ve Gizemli Hizmetkarları” anlamına geliyor. Masonlar dünyasında da kısaca “Shriners” (İslam tapınakçıları) kod ismi ile biliniyor. Adı geçen Mason kuruluşu ilk tapınak binalarını Newyork şehrinde İslam anlayışına uygun kubbeli ve giriş ön cephesi kabeye benzer olarak yaptırdı. Kurucu Walter Fleeming ve James Florance’nin teklifleri doğrultusunda sembolik kıyafet olarak alın kısmında “İslam” yazısı bulunan Osmanlı fesi ni kabul ettiler. Çalışmaları esnasında İslam öncesi Firavunları yücelten sembolleri benimsediler. Hilal ve yıldızlı sembolün ortasında firavun görüntüsü masonluğunda benimsediği kutsal üçgenleri mimaride kullanarak medeniyetler inşa etme anmayışını yansıtıyor. Günümüzde ABD, Kanada ve Filipinler başta olmak üzere çok sayıda tapınak ve 400.000 yakın üyesi ile kısa adı SHRİNERS (İslam Firavunları) teşkilatı sadece görünüşte İslami sembolleri kullanarak veya öyle görüntü vererek İslam inanç ve mensuplarını kontrol ve pasivize etmeyi amaçlayan küresel bir güç olarak çalışıyor. Elde ettiğim bütün bilgi ve belgeleri Muhteşem Yalanlar kitabında yayınlamanın kutluluğunu hissediyorum.

 

 

Newyork’ta “İslam Firavunları” Tapınak binası.

 

Tapınağın kabe şeklindeki giriş kapısı.

 

Üzerinde” Medine” ve La ileha İllallah yazıları bulunan giriş kapısı.Shriners veya İslam Firavunlarının gizemli logosu. Firavunun mutluluk verdiği gençler sembolü. HABERAL’IN MASONLUK REFERENSI DA İSLAM FİRAVUNLARINDAN Rize doğumlu Mehmet Haberal, tıp alanında ihtisas yapmak üzere 1973 yılında ABD’ye geldi. Ve Shriners (İslam firavunları) masonlarının yanık ve tedavi hastanesinde bir müddet çalıştı. Shriners’in liderlerinden başarı belgesi aldı. Türkiye’ye döndüğünde 1977 yılı içinde Ankara’da Büyük Doğu Mason locasına girdi. Haberal’ın Masonluğunun referans kaynağı ABD’deki SHRİNERS (İslam firavunları) Teşkilatıdır. Haberal’ın “Shriners” (İslam firavunları) mason topluluğunun prensipleri sayılan İskoç Riti’ne göre Türkiye’deki çalışmalarını sürdüren önemli bir eleman oldu. Sağlık ve Eğitim alanlarında ABD’deki SHRİNERS ( İslam Firavunları ) MASONLARI’nın çalışma ve deneyimlerininin benzerini rol model olarak benimsedi. Başkent Hastaneleri ve eğitim kurumlarının sembolü olan hemşire kurdelasına benzer şekil, Haber’ın açıklamasına göre” bilgilerin merkezde toplanması ve hızla etrafa ışık saçarak dağıtılması”olarak açıklanmış olsa da iç içe geçmiş üçgenler ve firavunların tapınak inşa etmesini de hatırlatan mason simgesidir.

Haber’an Ankara’da Masonluğa giriş kaydı. Shriners (İslam Firavurları) teşkilatının Haberal’a verdiği sertifika.

Malta haçı şeklindeki mason logosu. Ben buradan bir tarihçi olarak Haberal’a soruyorum: “Türkiye’de halkının inanç ve kültürüne bağlı bir yurttaş iseniz, lütfen ABD’de size masonluk referansı veren SHRİNERS belgesini neden aldığınızı açıklayınız?. Eğer bu yaptığım açıklamaların doğruluğunu kabul etmiyorsanız ABD’den dönüşünüzde Ankara’da neden Masonluğu geçiş yaptığınızı açıklarsanız sevinirim.

Tarihçi,Cezmi YURTSEVER.2012.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir