PKK’yı korku sardı! ‘Bizi desteklemezseniz Osmanlı geri döner’

Eli kanlı terör örgütü PKK, ABD’nin bölgeden çekilme kararıyla yok olma korkusuna kapıldı. Özellikle, Türkiye’nin bölgede başlatacağı olası bir operasyon ihtimalleri kuvvetlenirken, teröristler, halkı korkutmak için bildiriler dağıtıyor.Bildiride korku aracı olarak kullanılan unsur ise bölgeyi, yüzlerce yıl boyunca yüksek refah ile yöneten Büyük Osmanlı İmparatorluğu…PKK/PYD tarafından bölgedeki halka dağıtılan bildiride açıkça Türkiye ve Osmanlı’ya karşı düşmanlık ilan edildi.

“Osmanlı yönetimi altında Arap ülkeleri iktisadî olarak geri bırakılmıştır. Bunun sebebi de Osmanlı’nın Arap halklarına koyduğu vergi sistemidir” iddialarının paylaşıldığı bildiride Osmanlı; bölgedeki fakirlik ve geri kalmışlığın sebebi olarak gösterildi.

PKK'yı korku sardı! 'Bizi desteklemezseniz Osmanlı geri döner'

Bölgedeki Osmanlı hilafetinin yanında duran halklara seslenilen sözde bildiride, “Türk sömürgeciliği (İslam’a) davet esaslı olmadı. Ve İslami bir fetih de değildi. Ve Hazreti Muhammed’in sünneti üzerine de olmadı. Bilakis Celaleddin Rumi’nin sufi mevleviliği ve Nakşibendilik sünneti üzerine oldu. Hiç bir dini fetih yapmadı, siyasi çatışmalar için savaş yaptı. Osmanlılar, Arap beldelerinde ne yaptılar? Ne cami, ne okul, ne de hastane…” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir