HDP’li Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder’in cezaları onandı

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakkında ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen hapis cezaları İstanbul BAM 2. Ceza Dairesi’nce onandı.İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nceHalkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 4 yıl 8 ay, HDP eski Ankara Vekili Sırrı Süreyya Önder ise 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Cezalara sanık avukatları itiraz etmişti.İki isme verilen ceza ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sabah’ın haberine göre İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) İkinci Ceza Dairesi, Demirtaş ve Önder hakkında verilen cezaları onadı.Demirtaş ve Önder, 2013 yılında İstanbul-Zeytinburnu’nda düzenlenen nevruz kutlamalarında yaptıkları konuşmalarda “PKK’yı ve örgütün lideri Abdullah Öcalan’ı övdükleri” iddiasıyla yargılanıyordu.

HDP'li Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder'in cezaları onandı

One thought on “HDP’li Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder’in cezaları onandı

  1. Bırakın sucsuz bu kişiler hatta vatan haini değil kahraman bu şahıslar ayıptır ya 5 yıl ceza vermissiniz birde bu succsuz mahsum insanlara neden böyle yapıyorsunuz diycem lakin adalet nerde bulan varsa banada haber versin adamlar vatan hainliği yapiyor terör örgütü PKK destekçisi ve eli kanlı birer terörist okadar şehit kanı bulaşmış ellerine verdiginiz cezaya bakın ayıptır ya sokakta ufacık bir olay yapan vatan evlatlarina verilen cezalara bakin utanın hakim savccilar bir bıçaklı kavga eden vatandasa yaralama suçundan 10 yıl veren mahkeme nerde sizin adaletiniz terörist mi olmak lazım???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir