Dolar neden bu kadar yükseldi? Ne amaçlanıyor? Hedefte Türkiye mi var?

Türkiye’yi kontrol altına almaya çalışan üst akıl her yolu deniyor. 24 Haziran seçimleri öncesi Türkiye’de siyasi ve ekonomik kriz çıkarmak isteyen küresel güçler tarafından dolar üzerinden kirli bir oyun sergileniyor.Türkiye 24 Haziran’da tarihininin en önemli seçimlerinden birini gerçekleştirecek. Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye her alanda yüksek bir atılım gerçekleştirerek adımlarını daha sağlam atacak ve yatırımcıya umut vererek ekonomisini daha da büyütecek.

Dolar 10 dakikada 7 kuruş arttı! İşte son durum

 

HEDEF SEÇİM ÖNCESİ EKONOMİK KRİZ ÇIKARMAK!

Türkiye’nin önünü yıllardır çeşitli yol ve yöntemle kesmek isteyen küresel üst akıl en son olarak dolar silahını kullanmaya başladı. Türkiye’yi tarihi boyunca darbelerle, siyasi ve ekonomik krizlerle dizginleyen üst akıl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı adımları karşısında iyice çileden çıktı. Suriye’de oluşturulmaya çalışılan terör koridoru ve 15 Temmuz darbe girişimlerinden bir sonuç alamayanlar 24 Haziran’da yapılacak olan tarihi seçimler öncesi döviz kuru üzerinden kirli bir oyun sergiliyor.

DOLAR REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRIYOR!

Dolar’da son dönemlerde yaşanan fiyat artışları ekonomik baskının şiddetini ortaya koyuyor. Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybı devam ederken, kur son olarak 4,92’nin üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Haftaya 4.50 seviyelerinden başlayan dolar Çarşamba günkü işlemlerde yükselişini sürdürerek 4.9253 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Uzmanlar dolardaki bu tarihi yükselişin normal olmadığına seçim öncesi Türkiye’de siyasi ve ekonomik bunalım oluşturma gayreti içerisindeki küresel güçlerin kirli bir algı operasyonu yürüttüğüne dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir