Diriliş Ertuğrul’da tarihi hata: Halime Hatun’un ölümü…

Reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul izleyicisini ekrana kilitledi. Sevilen dizideki tarihi hata dikkatlerden kaçmadı.Halime Hatun’un ölümüyle Diriliş Ertuğrul’da heyecan doruğa çıkarken tarihi olarak bir hata da dikkatlerden kaçmadı.Tarihte Ertuğrul Gazi’nin eşi Osman Gazi’nin annesi olanHalime Hatun’un ölümü 1281 yılında vuku buluyor. Osman Gazi’nin doğumu ise 1258 yılında gerçekleşiyor. Bu durumda tarihi olarak Osman Gazi 23 yaşındayken Halime Hatun’un vefatı gerçekleştiği biliniyor.

Halime Hatun neden Diriliş'ten çıkarıldı? Esra Bilgiç'ten flaş açıklama!

 

Reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul’dakiHalime Hatun’un ölüm sahnesi sosyal medyayı karıştırdı. Büyük tartışmalara neden olan sahne sonrasıHalime Hatun’u oynayan Esra Bilgiç’in neden diziden çıkarıldığı ise merak konusu oldu.

Diriliş Ertuğrul’da Osman Bey’in doğumuyla vefat edenHalime Hatun’un yaklaşık 23 yıl erken vefat etmesi izleyiciyi şaşırttı. Bu tarihe uymayan ani gelişme vatandaştan tepki görürken oyuncudan da açıklama geldi.
Oyuncu Esra Bilgiç, sosyal medya hesabından izleyicisine veda mesajı yayınladı. Bilgiç severek oynadığını belirtirken yeni sezon senaryosunun değiştiğini ifade etti.

İşte o açıklama:

Bugün aldığım ve eminim almaya devam edeceğim sayısız sevgi dolu mesaja bir cevap niteliğinde duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum. Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım.

Sevgili yapımcı ve senaristimiz Mehmet Bozdağ ve yönetmenimiz Metin Günay’a teşekkür ederim.

Ve tabiki bu işin bana kazandırdığı canım dostlarım, Hülya ablam, Altan , Ezgi’m, Ayberk abim , Burçin, Yaman’ım , Nurettin abi , Cengiz, Kaan, Murat abi, Celal, Edip , Hakan , Batuhan, Gökhan.. yönetmenlerim Ahmet ve Fethi , Görüntü Yönetmenim Ömer abi.. Çalışkan dostum Begüm’üm, temiz kalplim Büşra’m, Hazal, Aydın, Halil, Ömer … canım sanat ekibim Levent ,Ecem , Tekin makyaj ekibim Busem Feridem ve Sevtap abla.. Kostüm Nildağ, Elif ,Nazlıcan, Seda .. Bizimle terleyen emekçi Set ekibimiz Okan, Semih .. Canım Reji Gülenim ve Tolga .. beni gönülden seven tüm fan hesaplarım ve daha sayamadığım buraya sığamayacak onlarca isim. Sizi çok sevdiğimi biliyorsunuz.

Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin.
Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz’üm, Savcı’m ve Osman’ım size emanet.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir